Kölcsönzések

Könyvkölcsönzés:

Könyvtárunk általános gyűjtőkörrel rendelkező közművelődési könyvtár, mely feladatának tekinti minden olvasói réteg érdeklődésére számot tartó szak- és szépirodalmi művek beszerzését és hozzáférésének biztosítását. Az intézmény állományából kölcsönözni beiratkozással lehet.

Beiratkozás:

A könyvek kölcsönzéséhez érvényes könyvtári tagság szükséges.

A kölcsönzési határidő 4 hét, mely kétszer meghosszabbítható, kivéve, ha a könyvre előjegyzést kért egy másik olvasó.

Időtartama: a beiratkozás napjától számított 12 hónap.

Feltétele:

A könyvtárhasználati szabályzat elfogadása és betartása.

A díj fizetése alóli mentességet és a kedvezményre való jogosultságot igazolni kell.

Beiratkozási díjak:

/uploads/files/beiratkozasi_dijak.pdf

/uploads/files/beiratkozasi_dijak2.pdf

Késedelmi díjak:

Az értesítési és késedelmi díjat mindenkinek meg kell fizetni, függetlenül a mentességtől és a kedvezménytől.

Késedelmi díjfizetés mértéke a Corvina Adatbázis alapján történik.

Postaköltség:

Sima levél: 150,-Ft

Tértivevényes levél esetén: 800,-Ft

Folyóiratok

Folyóirat- és hírlapolvasó termünkben közel 230-féle napi- és hetilap, illetve folyóirat áll látogatóink rendelkezésére.

A folyóirat olvasót térítésmentesen vehetik igénybe látogatóink.

A folyóiratok legfrissebb példányai helyben olvasásra vehetők igénybe, régebbi számokat, összegyűjtött évfolyamok a könyvtáros munkatárstól kérhetők.

Napilapok nem kölcsönözhetők.

A folyóiratok nem aktuális (korábbi) példányai kölcsönözhetők.

Médiatári kölcsönzés

Érvényes könyvtári tagsággal vehető igénybe, mint a kölcsönzési csomagok része.

"Emelt" csomag

10 könyv, 5 hangoskönyv, 5 folyóirat 10 db CD

4 hét kölcs. idő

Könyvtárközi kölcsönzés

A könyvtárunk állományából hiányzó könyveket könyvtárközi kölcsönzés útján kérjük meg egy másik könyvtártól. Amennyiben könyvtárunk állományában az Ön által keresett dokumentum nem található meg, beiratkozott olvasóként lehetősége van ezt a szolgáltatást igénybe venni. A kért dokumentum kölcsönzési határidejét, és a kölcsönzés módját (kölcsönzés, ill. helyben olvasás) a dokumentumot küldő könyvtár szabja meg.
Ha könyv elvész vagy megrongálódik, annak térítési díját - amelyet a kölcsönadó intézmény állapít meg - Önnek kell megtéríteni a kárt.

Könyvtáraktól e-mail-en is elfogadunk kéréseket. E-mail cím: kvkkozi@konyvtar-siofok.hu .

Könyvtárközi kölcsönzés díja az érvényes postai díjszabás szerinti.

Könyvelőjegyzés

Amennyiben az Ön által keresett dokumentum megtalálható a könyvtár állományában, de az kölcsönzés miatt nem elérhető, kérheti annak előjegyzését. A könyv beérkezéséről e-mailben, telefonon értesítjük.
Az előjegyzett dokumentumot 6 nyitvatartási napon át tartjuk fenn Önnek, amennyiben nem jelentkezik a könyvért hat nap után, az visszakerül kölcsönzésbe. A könyv előjegyzési díját minden esetben ki kell fizetni.
Előjegyzett könyvre nem lehet hosszabbítást kérni.

A könyvelőjegyzés díja:120 Ft/könyv